Jak reklamować usługi telekomunikacyjne na Węgrzech

W pierwszej kolejności trzeba zauważyć, że podobnie jak w Polsce na Węgrzech działa National Media and Infocommunications Authority (NMHH) jako podmiot regulator rynku.

W zakresie roamingu za granicą (Eurotaryfy), ram prawnych przeniesienie numeru, niebezpieczeństwa związane z korzystania z Internetu lub trudności z wiadomości tekstowych spam, NMHH jest instytucją do której można adresować wnioski i reklamacje. Oznacza to, że konsumenci mogą zwrócić się do NMHH w celu otrzymania porady i wsparcia w np. przypadku sporów o płatności. Jednakże, w celu korzystania z usług organu pojednawczego jest, trzeba mieć już próbował rozwiązać problemy z operatora lub dostawcy bezpośrednio. Jeśli już to zrobiły, organ pojednawczy będzie próbował znaleźć rozwiązanie, które jest satysfakcjonujące dla wszystkich zaangażowanych stron.

Nie zgadzam się z rachunkiem telefonicznym, co mam zrobić?

Na początek trzeba zwrócić się do operatora lub dostawcy usługi w trybie reklamacji zgodnie z regulaminem usługi. Reklamacja ma najczęściej postać pisma o charakterze sprzeciwu wobec wartości rachunku.

Mój problem nie dotyczy płatności. Co należy zrobić?

Na początek trzeba zwrócić się do operatora lub dostawcy usługi w trybie reklamacji zgodnie z regulaminem usługi. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany a będzie dotyczyć jakości produktu lub usługi, lub trudności w zamówieniu, ustanowieniu lub rozwiązaniu umowy na usługę telefoniczną zawiadom NMHH.

Otrzymałem odpowiedź na reklamację od Operatora/Dostawcy. Nie zgadzam się z nią, co mogę zrobić?

Po otrzymaniu odpowiedzi, masz miesiąc czasu na złożeniu wniosku o przeprowadzenie postępowania pojednawczego. Odnosi się to do sporów dotyczących rachunków oraz innych sytuacji z operatorem lub dostawcą.

Jak można skontaktować się National Media and Infocommunications Authority?

National Media and Infocommunications Authority
Customer Relations and Information Department
1133 Budapest, Visegrádi u. 106.
Phone: +36 1 468-0673
E-mail: [email protected]
Web: www.nmhh.hu

Jak zareklamować usługę premium sms u operatora przeczytaj więcej »